Alergia

Alergia

Alergia: je neúmerná reakcia imunitného systému na bežný podnet. Imunita: je schopnosť ochrany proti alergénom, ktoré označujeme ako antigény. Imunitný systém: je základný systém ľudského tela, ktorý spolu s ostatnými systémami zaisťuje harmonickú činnosť celého organizmu. Alergická reakcia vzniká v organizme vtedy, keď imunitný systém nedokáže zneškodniť antigén - alergén. Poznáme 5 druhov alergickej reakcie, najčastejší je 1.typ - skorá alergia, alergémni sú napr. prach, peľ, potraviny, roztoče, lieky, a 4.typ - oneskorená alergia, ktorá sa prejavuje kontaktným ekzémom.

Priebeh alergickej reakcie

Vniknutím alergénu do tela dôjde k poškodeniu žírnych buniek, ktoré sa nachádzajú v podkoží a v slizniciach. Začnú sa z nich uvoľňovať látky - mediátory, ktorých je približne 15. Pôsobia vzájomne a vyvolávajú klinické príznaky alergie: svrbenie, opuch, bolesť, zápal, stiahnutie hladkého svalstva ciev, priedušiek, črevnej steny. Zodpovedajú aj za tvorbu väzkého hlienu na sliznici dýchacieho ústrojenstva a črevnej steny. Z uvedeného vyplýva, že takto poškodené bunky potrebujú dodať látky, ktoré im pomôžu zvládnuť klinické prejavy alergie. Produkty firmy Forever Living Products (FLP) majú práve takéto vlastnosti. Sú určené na vnútorné i vonkajšie použitie. Základom doplnkovej výživy firmy Forever Living Products (FLP) je dužina už tisícročia známej liečivej rastliny aloe barbadensis miller.

Aloe Vera nápoje

Aloe Berry Nectar, Aloe2Go sú obzvlášť osožné pre alergikov, pretože okrem základných zložiek aloe obsahujú aj brusnice, ostružinu, ktoré spolu s acemannanom posilňujú imunitný systém. Acemannan je jednou zo zložiek aloe barbadensis miller so vzácnymi schopnosťami posilňovať imunitný systém aktiváciou T-lymfocytov bielej krvnej zložky.
Nápoj Pomesteen Power je vyrobený aj pre deti. Neobsahuje dužinu aloe vera, ale iné užitočné rastliny, z ktorých brusnice a ostružina výrazne posilňujú imunitný systém.
Odporúčané dávkovanie je u Aloe Berry 20 - 120 ml denne, Aloe2Go (kombinácia Aloe Vera Gel-u a Pomesteen Power) 2x jedno vrecúško denne, Pomesteen Power 3x 30 ml denne.

Výživové doplnky

Včelie produkty sa používajú iba vtedy, ak nie je známa alergia na včelie produkty. Jedným z nich je Forever Bee Pollen (včelí peľ), s odporúčaným dávkovaním tri tablety denne:

 • pri dlhodobom používaní dokáže organizmus desenzibilizovať (zlepšovať pripravenosť imunitného systému zvládnuť agresivitu alergénu)
 • urýchľuje regeneráciu alergénom poškodených buniek
 • potláča aktivitu baktérií, čím znižuje riziko zápalových zmien alergiou poškodených buniek
 • bohatým obsahom vitamínov, aminokyselín, minerálnych látok a iných živín podporuje metabolizmus, dodáva energiu

Podľa klinického priebehu alergie sa môžeme rozhodnúť aj pre iné včelie produkty - Forever Bee Propolis, Forever Royal Jelly, konzumovať včelímed Forever Bee Honey.

Forever Echinacea Supreme

s odporúčaným dávkovaním dve tablety denne:

 • ochraňuje medzibunkové tkanivo
 • posilňuje imunitu, má aj výrazné protizápalové a posilňujúce vlastnosti

Forever Garlic-Thyme

s odporúčaným dávkovaním tri tobolky denne:

 • okrem toho, že posilňuje imunitný systém má aj výrazné protibakteriálne, protiplesňové vlastnosti, ktoré sú spôsobené prítomnosťou allicínu v cesnaku a saponínov v materinej dúške
 • stopový prvok germánium nielenže posilňuje imunitný systém, ale aj umožňuje v organizme maximálne zužitkovať kyslík

Forever Ginkgo Plus

s odporúčaným dávkovaním dve tablety denne:

 • posilňuje stenu kapilár, čím zmierňuje prejavy alergie na koži a slizniciach
 • zrýchľuje metabolizmus, cirkuláciu a výmenu kyslíka v krvi
 • uvoľňuje stiahnutie hladkého svalstva alergénom napadnutej sliznice
 • umožňuje vykašliavanie tým, že znižuje väzkosť hlienu na sliznici dýchacieho systému
 • vyrovnáva tlak krvi, čím bráni jeho výkyvom hlavne pri prudkej alergickej reakcii

Forever Active Probiotic

s odporúčaným dávkovaním 1 tobolka denne, ktorá sa nesmie rozhryznúť:

 • obsahuje 6 dobrých, probiotických baktérii skupiny Bifi dobacterium a Laktobacilus, ktoré sa usídlia sa v hrubom čreve, kde je 80 % buniek imunitného systému,
 • udržujú bunky tela v správnej „kondícii“ a ich schopnosti pohotovo zareagovať na alergén kdekoľvek v organizme

Forever Lycium Plus

s odporúčaným dávkovaním 3 tablety denne:

 • ako najúčinnejší antioxidant na svete dokáže zneškodniť aj alergén
 • protizápalové vlastnosti ochránia poškodené bunky pred vznikom bakteriálnej infekcie

Forever CardioHealth

prášok s odporúčaným dávkovaním 1 sáčok denne:

 • vysoký obsah koenzýmu Q10 dodáva mimoriadne veľa energie bunkám, ktoré sú namáhané akýmkoľvek spôsobom
 • je účinný antioxidant

Vitamíny s odporúčaným dávkovaním

Absorbent-C: 4 tablety denne, Forever Kids: 1-4 tablety denne.
Forever Nature's 18: 4 tablety denne.

Lokálne ošetrenie kože a slizníc pri alergických reakciách

Základom produktov Forever Living Products (FLP) pre lokálne ošetrenie kože a slizníc pri alergických reakciách je dužina aloe vera. Obsahuje celú paletu potrebných živín, ako sú vitamíny, minerálne látky, cukry, bielkoviny, saponíny, antrachinóny, kyselinu salicylovú, steroly, enzýmy, lignín, vodu. Všetky vymenované zložky pôsobia synchrónne a adaptogénne. Pri aplikácii produktov firmy Forever Living Products (FLP) na kožu a sliznice môžeme zo všetkých zložiek aloe vera vyzdvihnúť predovšetkým lignín. Táto inertná látka umožňuje zložkám aloe vera prenikanie do hĺbky kože a slizníc.
Používanie liekov pri prejavoch alergie spolu s doplnkovou výživou z aloe vera sa tak stáva oveľa účinnejším. K základným prejavom alergickej reakcie patria opuch, bolesť a svrbenie kože a slizníc.

Aloe Lips

je tyčinka pre aktuálne použitie kedykoľvek začnú prejavy alergie na koži. Odporúča sa opakovaná aplikácia na kožu a sliznice niekoľkokrát denne podľa priebehu alergickej reakcie - vhodné podávať aj do očí a nosa.

Aloe Vera Gelly

je priesvitný gél, vhodný predovšetkým na ošetrenie kože.

Ďalšie Forever nápoje sú: Aloe Blossom Herbal Tea (čaj), Forever Fizz (šumivý nápoj) a Forever FAB (prírodný energetický nápoj). Pitný režim je pri prejavoch alergie veľmi dôležitý pre vyplavovanie alergénu z tela.

Alergik by mal starostlivo vyberať aj mydlá, čistiace prostriedky a kozmetiku. Firma FLP spĺňa aj tieto požiadavky. K dispozícii sú Aloe Soap (tekuté mydlo), tuhé mydlo Avocado Face & Body Soap a jemný sprchovací gél Aloe Bath Gelée. Čistiaci prostriedok Forever Aloe MPD má univerzálne čistiace vlastnosti pre potrebu celej domácnosti, obzvlášť ho ocenia alergici s prejavmi na koži rúk. K 24-hodninovému ošetreniu pleti poslúži kozmetika Skin Care Collection a dekoratívna kozmetika Sonya Colour Collection. Produkty fi rmy FLP výrazne zlepšia kvalitu života každého alergika. Sú vhodné na dlhodobé užívanie.

Nakoniec však treba zdôrazniť, že liečba určená lekárom sa popri užívaní produktov FLP nesmie prerušiť!

MUDr. Emília Porubská, členka Lekárskeho poradného zboru FLP
podľa časopisu Forever 5/2011


Analýza aktuálneho zdravotného stavu
Ako objednať?