Aloe vera – dar prírody

Aloe vera gel

ALOE VERA – dnes sa už pravdepodobne nenájde človek, ktorý toto slovné spojenie nezačul v nejakom význame aspoň raz v živote. Aloe vera je všade. V kvetináčoch, posteľnom prádle, ponožkách, toaletnom papieri, vreckovkách, malinovkách, chlebe, doboškách...kde vlastne nie je? Pravdou je, že v kvetináči si viem túto rastlinku celkom dobre predstaviť (hlavne, keď jednu pestujeme doma). Ale v ponožkách? Toaletnom papieri? Tak ďaleko moja fantázia nesiaha...

Tým nechcem tvrdiť, že tam aloe vera nie je, len ju tam akosi necítim. Niečo iné je, vziať si list z aloe, rozrezať ho a priložiť na popálenú pokožku. Skľudňujúci účinok je takmer okamžitý. Niečo iné je tiež otvoriť fľašu obsahujúcu gél z dužiny listov aloe vera a dať si dúšok. Cítiť v ústach tú zvláštne horkú chuť, nezameniteľnú s ničím iným. A vedieť, že “tento dúšok“ bol skutočne NA ZDRAVIE.

Čím je vlastne aloe vera taká výnimočná?

Tak na túto otázku by sme mohli hľadať odpoveď už v staroveku. Účinky aloe vera na organizmus sú totiž známe už 3500 rokov! Ľudia postupne poznávali jej pozitívne účinky na organizmus zvonka i zvnútra. Už v dávnej minulosti ju naši predkovia používali na liečenie rán, ako konzervačný a dezinfekčný prostriedok, vnútorne ju užívali pri tráviacich problémoch, úpaloch a prehriatí organizmu, na podporu tela i mysle.

Najstarší písomný záznam o použití aloe vera je zo starovekého Egypta, jej účinky poznali aj kráľ Šalamún, následne Aristoteles, Alexander Veľký, zakladateľ modernej medicíny Hippokrates...a takto by sme mohli pokračovať až do dnešných dní. Isté je, že účinky aloe vera poznali mnohé veľké civilizácie od Perzie a Egypta až po Indiu na východe, cez Grécko a Taliansko v Európe, národy v Tichomorí, na Filipínach a o Americkom kontinente ani nehovoriac. Mnohí známi cestovatelia si ju brali so sebou na dlhé cesty ako liek, za všetkých možno spomenúť Krištofa Kolumbusa. Ten povedal: „K životu potrebujeme štyri veci:

  • pšenicu – zasýti telo,
  • víno – povznáša ducha,
  • olivy – harmonizujú život,
  • aloe – lieči.

Rastlinka aloe, aj keď by sa to mohlo zdať, nepatrí medzi kaktusy, ale je to sukulent a je súčasťou veľkej rodiny ľaliovitých – Liliaceae, do ktorej patria aj nám dobre známe plodiny cesnak a cibuľa. Existuje okolo 200 druhov aloe, pričom len niektoré z nich majú uznávané liečivé vlastnosti. Z nich najpopulárnejšia a zároveň najviac uznávaná je Aloe barbadensis Miller, ktorú pestuje a používa aj firma Forever Living Products.

pestovanie Aloe vera

Aloe vera – ale aké?

Pri používaní aloe vera je veľmi dôležité vedieť, či šťava, ktorú pijeme, obsahuje len dužinu z listu aloe vera, alebo celý list vrátane šupky. Zdá sa to by malý, ale je to veľký rozdiel. Práve šupka aloe vera totiž obsahuje množstvo antrachinónov, ktoré majú silný laxatívny účinok na organizmus. Preto sa pre vnútorné užívanie odporúča iba čistý gél z dužiny aloe vera, očistený od šupky, a tým pádom aj od látok, ktoré môžu spôsobiť silné podráždenie čriev.

A práve takýto čistý gél z vnútra listu aloe vera ponúka firma Forever Living Products. Predstavte si list aloe vera zbavený šupky a dužinaté vnútro listu obalené žltou bandaskou, na ktorej je napísané Aloe Vera Gel. Je to čistá dužina aloe stabilizovaná spôsobom, aby v nej zostali zachované všetky dôležité vitamíny, minerálne látky, aminokyseliny, mastné kyseliny a enzýmy – výnimočná zmes výživných látok, ktoré robia aloe vera tak vzácnou.

Keby sme chceli vymenovať všetky oblasti, v ktorých aloe vera dokáže pomôcť, bol by to minimálne námet na knihu veľkosti encyklopédie. Preto uveďme aspoň tie najdôležitejšie.

Účinky aloe vera

  • Posilňuje imunitný systém;
  • Napomáha zdravému tráveniu, aloe vera má prirodzené detoxikačné vlastnosti;
  • Zlepšuje metabolizmus – látkovú výmenu;
  • Zabezpečuje dostatočný prísun minerálnych látok, vitamínov a enzýmov;
  • Obsahuje aminokyseliny, ktoré sú stavebnými prvkami nášho organizmu;
  • Pomáha pri regenerácii buniek;
  • Pomáha regulovať telesnú hmotnosť a zabezpečovať prísun energie;
  • Posilňuje nervový systém;
  • Zvyšuje prah bolesti;
  • Aloe vera zvyšuje tvorbu kolagénu, pomáha bojovať proti následkom starnutia;
  • Dužina aloe vera nepôsobí negatívne s ničím, s čím príde do styku, či už je to jedlo alebo aj lieky. Naopak, podporuje ich pozitívne účinok. Dokáže dokonca eliminovať vedľajšie negatívne účinky liekov.

Aloe vera predstavuje úžasný kokteil výživných látok na podporu nášho organizmu.

Aloe vera nápoje

Firma Forever Living Products ponúka niekoľko druhov nápojov z aloe vera

Aloe Vera Gel (kód výrobku 015)

– čistá dužina z listov aloe vera.

Aloe Berry Nectar (obj. č. 034)

– dužina z aloe vera doplnená brusnicami a jablčným džúsom. Vhodné pri problémoch s močovo-pohlavným ústrojenstvom, podpora srdcovo-cievneho systému, zdravia pokožky.

Forever Aloe Bits n' Peaches (obj. č. 077)

– dužina z aloe vera s kúskami broskyne. Veľmi vhodný pri problémoch s nervovou sústavou, pri preťažení, nervozite, úzkostiach, vyčerpaní...

Forever Freedom (obj. č. 196)

– dužina aloe vera + glukozamín sulfát, chondroitín sulfát, MSM a vitamín C. Skvelý pre udržanie zdravej funkcie kĺbov, spojivových tkanív, zlepšenie výživy kostí a kĺbov, vhodný pri artritíde, dne, zápalových procesoch chrbtice, ischiase, svalovom reumatizme, bolesti svalov. Podpora zdravej pokožky, vlasov, nechtov.

Ponuka je široká, vezmite preto zodpovednosť za svoje zdravie a dobrý pocit už dnes, objednajte si ten “váš aloe vera gél“ a pocíťte jeho účinky na vlastnom tele.

Iveta

Aloe vera plniaca linka FLPl


Analýza aktuálneho zdravotného stavu
Ako objednať?